Synchronizacja półkul mózgowych
W dzisiejszych czasach człowiek musi nieustannie się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. W pracy liczą się kompetencje, sukces i efektywność, a między pracownikami panuje rywalizacja. To sprawia, że istnieje potrzeba ciągłego rozwoju osobistego i coraz większą popularnością cieszą się kursy szybkiego czytania, efektywnej nauki oraz różnego rodzaju treningi pamięci i koncentracji.
Jedną z metod szybkiej nauki jest synchronizacja półkul mózgowych. Lewa półkula odpowiada za myślenie logiczne, pisanie, słuchanie, liczenie, mówienie. Z kolei prawa związana jest z pracą twórczą i zmysłami.
Dzięki niej rozpoznajemy zapachy, obrazy czy dźwięki. Zawsze w ciągu dnia, jedna półkula jest bardziej aktywna od drugiej. Ponadto lewa półkula jest odpowiedzialna za prawą część organizmu, a prawa za lewą.
Warto zatem ćwiczyć synchronizację, myjąc zęby lub jedząc nie tą ręką co zawsze. W ten sposób uaktywniane są te obszary mózgu, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tą czynnością. Synchronizacja półkul mózgowych poprawia koncentrację, a co za tym idzie przyspiesza procesy uczenia się.
mentor kto to